м. Київ 04050, вул. Пимоненка 10А, оф.321
380444823675
Відзнака за професіоналізм та милосердя "Орден Святого Пантелеймона"

Відзнака за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона» є громадською, має професійно-фахову спрямованість і присуджується за гуманістичну й благородну діяльність у галузі охорони здоров'я, яка позитивно впливає на свідомість й духовний розвиток українського народу та держави в цілому, спрямована на збереження та зміцнення здоров'я жителів України, виховує толерантне ставлення один до одного та надихає на нові можливості. 

 

Відзнака має тривалу історію. У 2009 р. Міністерство охорони здоров'я запровадило в Україні заохочувальну відзнаку «Хрест Пантелеймона Цілителя», яка вручалася тим, хто має видатні особисті заслуги та сприяє розвитку галузі охорони здоров'я та медичної науки, в благодійній, гуманістичній та громадській діяльності, а також за інші здобутки на ниві охорони фізичного та духовного здоров'я населення. Відзнака була погоджена та благословенна Предстоятелями трьох найбільших християнських Церков України. 

 

З часу заснування Відзнаки було нагороджено більше двадцяти видатних вчених, лікарів, громадських та благодійних діячів, представників духовенства, серед яких такі визначні особистості, як М.М.Амосов (посмертно), О.О.Шалімов (посмертно), О.М.Лук'янова, Ю.І.Кундієв, Л.А.Пиріг, В.Ю.Мартинюк, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир, Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Любомир (Гузар) та ін. 

 

Дотримуючись основоположних засад заснування Державної нагороди у 2009 р. та продовжуючи традицію нагородження, з метою відновлення в суспільстві засад милосердя, гуманізму, любові до ближнього та недужого, у 2017 р. започатковано громадську Відзнаку за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона». 

 

9 серпня 2017 р. в день Святого великомученика і цілителя Пантелеймона у м. Києві, вперше в Україні, відбулися урочистості з нагоди відзначення найкращих медиків України та нагородження їх Орденом Святого Пантелеймона. 

 

У Софійському Соборі вперше відбувся всеукраїнський молебень за медиків, який очолив Святійший Патріарх Філарет у співслужінні з представниками християнських церков України. Це послужило початком для традиції щорічного нагородження кращих працівників в сфері охорони здоров'я. 

 

Відзнака присуджується у таких 5 номінаціях: 

- «Найкращий лікар»; 

- «Найкращий медичний працівник»; 

- «Новатор охорони здоров'я»; 

- «За досягнення в міжнародному співробітництві в охороні здоров'я»; 

- «Взірець служіння суспільству»; 

 

У 2018 р. Поважна Рада запровадила нову Відзнаку для молоді - «Медаль Святого Пантелеймона». Існує 3 номінаціїї: 

- «За лікарське мистецтво"; 

- «За турботу і ласку до хворого»; 

- «За наукові розробки в медицині». 

 

У 2019 р. ввели нову номінацію на Орден для іноземців: 

- «За особистий вагомий внесок у розвиток охорони здоров'я України». 
 

У 2021 р. з'явилися ще 2 нові номінації:

- «Найкращий заклад охорони здоров'я»;

- «Найкращій управлінець в галузі охорони здоров'я».

 

У 2022 році додалася нова номінація: 

- «Найкращий працівник фармації».

 

Урочиста церемонія нагородження щорічно проходить 9 серпня у День Святого великомученика і цілителя Пантелеймона.