Претендент на нагороду в номінації «Найкращий лікар» має видатні особисті заслуги в сфері охорони здоров'я та практичний досвід роботи лікарем.
Критерії, яким має відповідати номінант нагороди «Найкращий лікар»:
1. Результативна практична діяльність: має значно кращий, аніж колеги, результативний досвід роботи (швидке одужання, поліпшення стану здоров'я, відновлення втрачених функцій систем та органів пацієнтів) у сфері охорони здоров'я на посаді лікаря будь-якої спеціальності в будь-якому державному, комунальному чи приватному лікувально-профілактичному закладі.
2. Професіоналізм та відданість справі: володіє високою професійною майстерністю. Уміло планує та контролює свою діяльність на основі системного та систематичного відстеження, збору і обробки інформації про хід виконання поставлених завдань у визначені терміни. Усі свої професійні якості втілює в щоденній роботі з пацієнтами, надаючи кваліфіковану медичну допомогу людям, спрямовує увесь свій досвід і знання на повернення пацієнтів до повноцінного життя. Лікувальна справа та служіння пацієнтам є метою діяльності претендента.
3. Досягнення: демонструє видатні заслуги в сфері своєї діяльності та сфері охорони здоров'я суспільства, застосовує новітні та високоефективні підходи для досягнення визначеної мети. Втілює за місцем роботи високоефективні діагностичні, лікувальні та реабілітаційні методики, які опрацьовано й застосовують в інших країнах або є власними розробленнями та провадженнями, які зумовили значне покращення стану здоров'я пацієнтів, якості їх життя та повноцінного довголіття. Практично завжди досягає поставлених цілей у профілактиці, діагностиці та лікуванні захворювань з урахуванням критеріїв якості, адекватності та результативності. Користується беззаперечною повагою серед своїх колег та пацієнтів, яким надає допомогу.
4. Економічний/фінансовий складник ефективності проведених лікувально-профілактичних процедур: уміло, залежно від потреб, знаходить, розподіляє та використовує ресурси (включно з матеріальними та фінансовими). Ініціативи з оптимізації ресурсів уможливлюють дотримання цільових установок щодо продуктивності праці, бюджетних видатків та інших фінансово-економічних показників.